PO EGZAMINIE ISTQB

CZAS NA RELAKS!Basia Kozioł w 9 różnych pozach z piwami.Jestem po egzaminie. Co do samego egzaminu ISTQB: znajomy, który kiedyś zdawał ten egzamin, powiedział, że wyniki będę znała od razu, więc zero stresu. Wiedziałam niby, że tam, gdzie zdaję wyniki są do 5 dni roboczych. Tak jakoś naiwnie pomyślałam, że pewnie jakieś nieoficjalne wyniki będę znała od razu (przecież jak robię przykładowe egzaminy na komputerze to wiem od razu jaki mam wynik!). Okazało się, że nie. Czekam. Dziś mija kolejny dzień roboczy i nadal nic nie wiem. Jeśli planujecie zdawanie to radzę w takim miejscu, w którym podają wyniki od razu 😀

Co do samego egzaminu: jestem dość zadowolona, ale było trochę takich zadań, których w ogóle nie przerabiałam. Takich trochę bardziej praktycznych. Z kolei nie było ich tak dużo żeby nie zdać. Się okaże 🙂 Poza tym bardzo typowe zadania, jeśli ktoś przerobi wszystkie przykładowe testy, ogarnie sylabus i trochę słownik testerski to ciężko byłoby nie zdać.

Chyba nie wspominałam do tej pory o tym, że zapisałam się do grupy „Testowanie oprogramowania” na Facebooku. Polecam, dużo ofert pracy, ciekawostki, zapytania i odpowiedzi. Można się ciekawych rzeczy dowiedzieć, albo jak ma się problem jest kogo zapytać. Ostatnio przez grupę dowiedziałam się o webinarze, który prowadził Krystian Brożek. Tematem był SQL dla żółtodziobów. Od razu poczułam się mniejszym żółtodziobem (ale nadal żółtodziobem!). Przerabiam w tej chwili kurs SQL umieszczony na stronie http://www.sqlpedia.pl. Na razie jest ok, ale jestem po krótkich teoretycznych wstępach. Do tego zaczynam jeszcze powtarzać angielski – w końcu dużo dobrych materiałów jest po angielsku i praca testera często wiąże się z dobrą znajomością tego języka.

Ufffff doba tylko powinna być troszkę dłuższa (co najmniej o kolejne 24h).

Mogę się pochwalić, że zaczynam weekend już w czwartek. Czasami należy przystopować z nauką, żeby nie przeciążyć mózgu i zrelaksować się na Męskim Graniu 😀 Miłego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *